Zmiana położenia powiadomień w GNOME Shellu

Stwierdzenie, że GNOME Shell jest zupełnie niekonfigurowalny od pewnego czasu można włożyć między bajki. Problem występował, ale w tzw. „fazie niemowlęcej”, aktualnie środowisko dojrzało. Na stronie extensions.gnome.org znajduje się tyle rozszerzeń stworzonych przez użytkowników, że każdy może dostosować pulpit wg własnych upodobań.

Jakiś czas temu pisałem o ciekawym rozszerzeniu usuwającym górny panel GNOME’a oraz przede wszystkim zmieniającym domyślny dash z ulubionymi aplikacjami w pasek zadań rodem z Windowsa 7+ lub KDE Plasmy. Dobrym dodatkiem do niego (i nie tylko) wydaje się być rozszerzenie „Panel OSD”, umożliwiające zmianę położenia dymków z powiadomieniami.

Oryginalnie wyświetlają się one po środku w górnej części ekranu. W przypadku korzystania z rozszerzenia „Dash To Panel” możemy przenieść je np. w prawy dolny róg, albo po prostu wzorując się na Unity – w prawy górny róg, wszytko zależy tylko i wyłącznie od nas.

Rozszerzenie „Panel OSD” zainstalować można za pośrednictwem strony z dodatkami dla GNOME’a.

Tak natomiast wyglądają opcje rozszerzenia:

Jak można zauważyć na powyższym screenie, zmiana położenia powiadomień jest banalnie prosta, wystarczy przesunąć suwakami zmieniając wartość procentową przesunięcia. Dodatkowo możemy wymusić wyświetlanie szczegółów wszystkich powiadomień.

Źródło: OMG! Ubuntu!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.