Zaktualizowany motyw Adwaita dla Firefoksa wygląda świetnie

Korzystasz z GNOME Shella z domyślnym motywem i jako podstawową przeglądarkę internetową wykorzystujesz Firefoksa? To mam dla Ciebie dobrą nowinę, motyw Adwaita dla „ognistego liska” został zaktualizowany i komponuje się teraz świetnie z resztą środowiska.

Poprzedni motyw niestety przestał pracować z ostatnimi wersjami Firefoksa i użytkownicy byli zmuszeni szukać alternatyw. W końcu inny deweloper wziął sprawy kod w swoje ręce, poprawił problemy z kompatybilnością i wydał go ponownie, o czym poinformował magazyn FOSS Post.

Firefox z motywem GNOME 3 (dla wersji 45+) prezentuje się niemal tak ładnie, jak domyślna w opisywanym środowisku przeglądarka Epiphany (widoczna jako WWW). Zresztą zobaczcie sami:

Motyw GNOME 3 dla Firefoksa z rozszerzeniem HTitle ukrywającym pasek tytułowy

 

Dodatkowo dostępne jest osobne rozszerzenie o nazwie GNOME Theme Tweak, które oferuje kilka opcji dostosowania motywu do swoich preferencji. Wśród nich takie opcje jak: wypukłe przyciski na pasku narzędziowym, inny wygląd nieaktywnych okien, wyłączenie podkreślenia na kartach, pogrubione etykiety kart, zmiana szerokości kart, wyłączenie animacji kart oraz ukrywanie przycisku rozwijania paska adresu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.