Z Cumulonimbusem słuchanie podcastów stanie się łatwe i przyjemne

 

Zagranicą podcasty zdobyły dużą popularność a od pewnego czasu podobną tendencję zauważyć możemy także w naszym kraju. W polskim katalogu znajdziemy coraz więcej naprawdę wartościowych treści o przeróżnej tematyce, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli jeszcze nie zaznajomiliście się z tą formą, to najwyższa pora daj jej szansę, a obiecuję, że nie pożałujecie. Najwygodniejszym – przynajmniej dla mnie – sposobem konsumpcji podcastów jest słuchanie ich na smartfonie wykonując przy okazji inne czynności, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby słuchać ich także na komputerze z Linuksem używając aplikacji o niebanalnej nazwie Cumulonimbus.

Cumulonimbus jest prostym w obsłudze i ładnie zaprojektowanym klientem służącym do słuchania podcastów, choć nie pozbawionym wad. Najważniejszą z nich jest wykorzystywany (i zarazem znienawidzony przez rzesze użytkowników) framework Electron. Kolejną wadą jest brak przydatnych funkcji, jak np. zmiana prędkości odtwarzania, pobieranie podcastów do odsłuchu offline etc., aczkolwiek nie są to funkcje niezbędne i są zapewne związane z młodym wiekiem projektu, więc warto obserwować jego rozwój. Cumulonimbus używa katalogu podcastów iTunes – prawdopodobnie największego takiego w Internecie. 

Interfejs aplikacji podzielony został na dwie kolumny: odtwarzacz po prawej, a dostępne opcje po lewej stronie. Pod pierwsza ikoną (domku) znajduje się lista audycji z wszystkich obserwowanych przez nas kanałów, następnie kolejka odtwarzania, nasze subskrybowane kanały oraz (pod ikoną kompasu) odkrywanie nowych kanałów wraz z wyszukiwarką (patrz na powyższym screenie). Ostatnia ikona – to wiadomo – ustawienia, gdzie znajdziemy opcję importu/eksportu naszych subskrypcji (OPML) oraz odświeżenie okładek podcastów.

To tyle, jeśli chodzi o obsługę programu. Dodatkowo wszystko przyozdobione zostało ładnymi efektami.

Pobierz Cumulonimbus

Cumulonimbus dostępny jest dla Windows (instalator NSIS), macOS (.app i .dmg) oraz Linux (AppImage, .deb). Ponadto deweloper aplikacji wspomina o możliwości występowania błędów, które najlepiej zgłaszać na GitHubie.

Pobierz Cumulonimbus (64-bit AppImage)

Pobierz Cumulonimbus (64-bit .deb)

 

Jeśli słuchacie podcastów to polećcie godne uwagi w komentarzach. 

 

Źródło: OMG! Ubuntu!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.