WebTorrent Desktop – strumieniowanie wideo z torrentów

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o WebTorrent Desktop to już śpieszę z wyjaśnieniem. Jest to prosty, wieloplatformowy i otwartoźródłowy klient sieci BitTorrent, którego działanie można przyrównać do niegdyś popularnej w pirackim światku aplikacji Popcorn Time, z tą różnicą, że tutaj sami dobieramy sobie źródło wideo.

Deweloper odpowiedzialny za aplikację pozytywnie mnie zaskoczył cyklicznością aktualizacji, która to w przeciągu kilku dni pojawiła się trzy razy, począwszy od wersji 0.4.0, poprzez 0.5.0 na 0.5.1 skończywszy.

Wprowadzają one masę nowych funkcji, m.in. wsparcie napisów (.srt i .vtt), które można przeciągnąć i upuścić, bądź wybrać z menedżera plików (w wersji 0.5.0 dodano automatyczne dołączanie napisów i pozycję menu „Dodaj plik z napisami…”); strumieniowanie do VLC w przypadku nieobsługiwanego kodeku audio (jak np. AC3, EAC3); dodano pozycję „Pokaż w folderze” w menu kontekstowym; dodano suwak głośności z przyciskiem wyciszania oraz możliwość użycia kółka myszy, aby zwiększyć/zmniejszyć głośność; dodano opcję zaznaczania i odznaczania pojedynczych plików torrent, a także poprawiono wsparcie dla systemu Windows i Linux. Pełną listę nowości, zmian i poprawek wyszczególnioną dla każdej z wersji znajdziecie na GitHubie.

 

Pobierz WebTorrent Desktop

Pobierz WebTorrent Desktop 0.5.1 (dla Linux, Windows i Mac OS X)

Po instalacji aplikacji z oficjalnego pakietu deb w Ubuntu, Linux Mint czy Debianie należy go pierwszy raz uruchomić z terminalu (wpisując: „webtorrent-desktop”), co utworzy skrót. Kolejnym razem będziemy mogli uruchomić WebTorrent Desktop bezpośrednio z menu/Dasha.

Użytkownicy Arch Linuksa mogą zainstalować WebTorrent Desktop z AUR (pakiet został już zaktualizowany do najnowszej wersji 0.5.1).

Źródło: webupd8.org

0 Comments

Add Yours →

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.