Vimix – płaski motyw w stylu Material Design

Znudził Ci się obecny wygląd systemu i szukasz godnej alternatywy w konwencji Material Design? To dobrze trafiłeś, musisz sprawdzić świetny płaski motyw Vimix.

Motyw Vimix bazuje na znanym wyglądzie Flat-Plat autorstwa użytkownika nana-4, został stworzony w tej samej googlowskiej stylistyce i wspiera wszystkie środowiska graficzne oparte na GTK 2 i GTK 3, tj. GNOME (wraz z motywem dla GNOME Shell), Unity, Budgie, Pantheon, XFCE, Mate, etc.

Dostępny jest w dwóch wersjach: jasnym i ciemnym oraz w 3 wariantach kolorystycznych: szarym, czerwonym (ruby) i niebieskim (doder).

Zresztą sam zobacz:

Grafiki zaczerpnięte z oficjalnej strony motywu.

Pobierz motyw Vimix

Archiwum z motywem Vimix pobrać można z GitHuba.

Po rozpakowaniu, wewnątrz katalogu z motywem znajduje się skrypt instalacyjny „Vimix-installer.sh”. Aby za jego pośrednictwem zainstalować motyw w systemie, wystarczy uruchomić terminal w bieżącym katalogu i wydać następujące polecenie:

./Vimix-installer.sh

Źródło: OMG! Ubuntu!

1 Comment

Ciemne motywy są spoko, tylko program się instaluje, a na linuksie w opcjach mogę pobrać sam motyw (ww pewnie brak) stąd moja nie chęć. Mam pewne obawy co do bezpieczeństwa 🙂 a dodatkowo te chińskie znaczki wzbudzają dodatkowe wątpliwości.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.