Udało się! SuperTuxKart pojawi się na Steamie

Pięć dni temu na kanałach społecznościowych napomknąłem o rozpoczęciu kampanii gry SuperTuxKart w programie Steam GreenLight. Zainteresowanie społeczności było na tyle duże, że gra otrzymała już „zielone światło” i wkrótce pojawi się w sklepie Steam.

SuperTuxKart po zaledwie 24 godzinach znalazło się w TOP 100 spośród 2784 gier znajdujących się na GreenLight, osiągającym przy tym imponujący wynik 1655 głosów na „tak” (84% z wszystkich).

Jeszcze trochę poczekamy zanim SuperTuxKart trafi na Steam

Zanim SuperTuxKart pojawi się na Steamie, deweloperzy mają do załatwienia kilka formalności oraz kwestię integracji z Steamworks API w połączeniu z licencją GPL. Nie zdecydowano jeszcze jak podejść do płatnych treści na platformie Steam, jednak twórcy podkreślają na blogu, że niezależnie od wyboru gra nadal będzie posiadała otwarty kod źródłowy, niezmiennie dostępna będzie do pobrania na stronie internetowej oraz opierała się finansowo na donacjach fanów.

Z wyżej wymienionych powodów nie ustalono daty premiery gry na Steamie. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że SuperTuxKart zostanie wydany początkowo z ograniczonym wcześniejszym dostępem, aż do momentu osiągnięcia wersji 1.0 (aktualna wersja to 0.9.2).

Bądź na bieżąco z informacjami śledząc GreenLinux na Facebooku, Google Plus i Twitterze.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.