Ubuntu 18.10 jednak bez integracji z Androidem

Na początku cyklu rozwojowego Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish sam Will Cooke – menedżer pulpitu – zaproponował integrację systemu z Androidem bezpośrednio „po wyjęciu z pudełka”. Potwierdzono niestety, że nowości nie będą aż tak kosmiczne jak wskazuje na to pierwszy człon nazwy kodowej.

Wspomniana integracja z systemem Android miała się odbywać za pomocą rozszerzenia dla GNOME Shella o nazwie GS Connect – wolnej od bibliotek Qt usługi KDE Connect. Bez dwóch zdań wysyłanie i odbieranie SMS-ów, wyświetlanie powiadomień, przesyłanie plików przy użyciu Nautilusa czy sprawdzanie stanu baterii itp. od razu po instalacji Ubuntu byłby miłym dodatkiem. Niestety zdaniem deweloperów wspomniane rozszerzenie nie jest wystarczająco dopracowane, aby znaleźć się w domyślnej instalacji.

Bez paniki, rozszerzenie GS Connect zainstalujemy bezproblemowo na dwa sposoby

Nie włączenie GS Connect do domyślnej instalacji Ubutnu nie oznacza wcale, że nasz telefon nie dogada się z komputerem. Rozszerzenie będziemy mogli zainstalować na własną rękę przez stronę GNOME Shell Extensions oraz przez repozytorium „universe” dla Ubuntu 18.10.

A kto wie, może po zebraniu pozytywnego oddźwięku i wydaniu nowej wersji rozszerzenia przepisanego zupełnie od zera (co w planach ma jego deweloper Andy Holmes) znajdzie się ono domyślnie w kolejnym wydaniu Ubuntu 19.04. Jesteście na tak?

Źródło: OMG! Ubuntu!

1 Comment

Każda automatyczna funkcja jest mile widziana dla tych, co nie potrafią dłubać w systemie. Wystarczy zaznaczyć lub odznaczyć przy instalacji systemu. Jestem na TAK.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.