TeamViewer 13 w końcu z natywnym 64-bitowym portem

Z narzędziem TeamViewer raczej nie muszę Was zaznajamiać, pewnie nieraz korzystaliście z jego dobrodziejstw, gdy członek rodziny bądź przyjaciel na bakier z technologią poprosił Was o pomoc z systemem. W takiej sytuacji oprogramowanie to jest na wagę złota, oszczędzając nasz cenny czas i… nerwy.

Dla niewtajemniczonych, w wielkim skrócie: TeamViewer służy do zdalnego sterowania, udostępniania pulpitu, spotkań online, konferencji internetowych i przesyłania plików między komputerami.

Co nowego w trzynastej wersji TeamViewera?

Najnowsza wersja oprogramowania oznaczona numerkiem 13 (wydana niespełna parę dni temu), obecnie preview, powinna ucieszyć przede wszystkim użytkowników Linuksa. Dlaczego? Otóż dlatego, że po kilku latach klienta zależnego od Wine w końcu dostajemy rodzimą aplikację napisaną w Qt, z natywnymi pakietami 64-bitowymi. Dodatkowo dla naszej wygody otrzymujemy instalator w postaci paczek DEB oraz RPM.

Warto wspomnieć również o wstępnej obsłudze Waylanda, w którym działa aktualnie tylko wychodzące zdalne sterowanie i przychodzący transfer plików. Także w przypadku konieczności skorzystania ze zdalnego pilota należy przelogować się na Xorga. Nie są to może nadzwyczajne osiągnięcia, ale jak informują twórcy, nie jest to w pełni zależne od nich samych, a ubogości Waylanda, który nie zapewnia interfejsu zdalnego sterowania.

Oficjalną informację o wydaniu znajdziecie tutaj.

Pobierz TeamViewer 13

Paczki DEB dla systemu Ubuntu, Debian (i pochodnych):

Pobierz TeamViewer 13 (64-bit)

Pobierz TeamViewer 13 (32-bit)

Paczki RPM dla systemu RedHat, CentOS, Fedora, SUSE:

Pobierz TeamViewer 13 (64-bit)

Pobierz TeamViewer 13 (32-bit)

Archiwa *.tar dla innych systemów (oficjalnie nieobsługiwanych):

 Pobierz TeamViewer 13 (64-bit)

Pobierz TeamViewer 13 (32-bit)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.