Skype dla Linuksa przechodzi z alphy do bety

Rozwój Skype dla Linuksa powoli nabiera tempa, po kilku miesiącach od wydania wersji „alpha” dziś możemy pozbyć się tej łatki na rzecz „bety”. Zawiera ona funkcje, które sprawiają, że łatwiej jest używać komunikatora w systemach linuksowych do swoich codziennych potrzeb komunikacyjnych.

Połączenia wideo z innymi platformami w końcu obsługiwane

Twórcy wysłuchali większość modłów użytkowników i oprócz poprawy wydajności i innych udoskonaleń, wprowadzili w końcu wykonywanie połączeń VoIP na telefony komórkowe i stacjonarne z wykorzystaniem kredytów Skype’a oraz połączeń wideo jeden do jednego, czyli z systemu Linux do użytkowników najnowszej wersji Skype’a na innych platformach, tj. Android, iOS, Windows i Mac.

To jednak nie wszystkie nowości, od teraz użytkownicy systemów Linux mogą przeglądać udostępnione screeny od innych desktopowych klientów Skype’a (Windows 7.33 i wyżej, Mac 7.46 i wyżej). Ponadto launcher Unity pokazuje teraz liczbę nieprzeczytanych rozmów, a lista kontaktów została wzbogacona o statusy „zaraz wracam” i „nie przeszkadzać”.

Microsoft nie zaniedba Pingwinka

Oficjalna informacja na forum komunikatora o udostępnieniu Skype’a 5.0 Beta dla Linuksa cieszy z jeszcze jednego powodu, a jest nią poniższe zdanie:

We want to create a Linux version of Skype that is as feature rich as the existing Skype on desktop and mobile platforms.

Pobierz Skype’a 5.0 Beta dla Linuksa

Pakiet instalacyjny DEB lub RPM można pobrać z oficjalnej strony. Jeśli w systemie masz zainstalowaną poprzednią wersję aplikacji, to się nie przejmuj, zostanie ona zastąpiona przez dotychczasową.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.