Rozszerzenie „Dash to Dock” dla GNOME Shella jeszcze lepsze

Jeśli korzystasz z GNOME Shella to zapewne znasz rozszerzenie takie jak „Dash to Dock” albo „Dash to Panel” (o którym swoją drogą niedawno pisałem) – są to zdecydowanie pozycje „must have”. Pierwsze z nich dostało niedawno aktualizację sprawiającą, że rozszerzenie jest jeszcze lepsze.

„Dash to Dock” przenosi znajdujący się domyślnie w przeglądzie dock z ulubionymi aplikacjami na pulpit. Posiada wiele opcji konfiguracji, jak chociażby: zmianę położenia docku i ikony wszystkich aplikacji, dostosowanie wyglądu i zachowania.

Co nowego w Dash to Dock v56?

  • Podgląd otwartych okien

Od tej pory klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę aplikacji możemy podejrzeć wszystkie otwarte okna. Wygląda to tak:

  • Skróty klawiszowe

Rozszerzenie obsługuje teraz skróty klawiszowe, które działają dokładnie tak samo jak w Unity. Wystarczy wcisnąć klawisz Super + numer, aby przejść do odpowiedniej aplikacji. Przykładowo w moim przypadku kliknięcie klawisza Super + 1 otworzy przeglądarkę Chrome, Super + 2 menedżer plików Nautilus, etc.

  • Obsługa kółka myszy

W przypadku otwartych wielu okien jednej aplikacji możemy się pomiędzy nimi poruszać trzymając kursor na ikonie aplikacji i „scrollując” kółkiem myszy.

  • Poprawa wsparcia Wayland

 

Instalacja rozszerzenia Dash to Dock w GNOME Shellu

Rozszerzenie można zainstalować za pośrednictwem strony extensions.gnome.org lub skompilować ze źródeł znajdujących się na GitHubie.

Jeśli natomiast korzystasz już z „Dash to Dock” i chcesz jedynie zaktualizować rozszerzenie, wystarczy przejść na stronę extensions.gnome.org, następnie „Installed Extensions”, odszukać je i kliknąć znajdującą się przy niej zieloną ikonę aktualizacji.

Źródło: OMG! Ubuntu!

1 Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.