Prawie połowa najlepszych gier na Steam ma port dla Linuksa

Valve zaprezentowało listę najlepszych gier roku 2016 na podstawie wartości brutto od sprzedanych kopii. Prawie połowa tytułów jest w pełni dostępna dla Linuksa.

Lista podzielona została na 4 następujące podkategorie: platyna, złoto, srebro (po 12 tytułów) i brąz. W pierwszej z nich znajdziemy aż 5 gier z portem dla Pingwina, tj. bez niespodzianki – „Counter-Strike: Global Offensive”, „XCOM 2”, „Rocket League”, „Total War: WARHAMMER” oraz „Dota 2”. Tymczasem Sid Meier’s Civilization VI jest najbardziej pożądaną grą przez linuksowych graczy (Aspyr Media, come on!).

W całościowym zestawieniu aż 43 pozycje (uwzględniając Steam Controller)
na 100 są dostępne na Linuksa. Sytuacja nie wygląda źle, zważywszy na fakt iż statystyki Steam na grudzień 2016 roku oceniają udział Linuksa w rynku na 0.80% (spadek o 0.08% w porównaniu z miesiącem poprzedzającym). Punkty procentowe są dość stabilne, MacOS zaliczył trochę większy spadek (0.28%), natomiast udział Windowsa wzrósł o 0.35% stawiając system giganta z Redmond na poziomie 95.75%.

Ostatni dzwonek na tańsze zakupy

Na koniec przypomnę, że wiele tytułów Steam można jeszcze nabyć w zimowej wyprzedaży, która kończy się dzisiaj o godzinie 19:00!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.