Nylas Mail znów za free

Pamiętacie klienta poczty Nylas N1? Po perypetiach związanych ze zmianą modelu biznesowego, znów jest dostępny zupełnie za darmo po małym rebrandingu nazwy na Nylas Mail.

Współzałożyciel i CEO projektu Michael Grinich poinformował, że ich zespół spędził ostanie kilka miesięcy na przebudowie od podstaw swojego silnika synchronizacji. Efektem tych prac jest architektura hybrydowa, która synchronizuje pocztę 20 razy szybciej.

Nylas Mail Basic będzie zawsze darmowy

Nylas Mail posiada teraz dwie wersje: Basic i Pro. Podstawowa wersja jest całkowicie darmowa i zapewnia „podstawowe doświadczenie e-mail” wraz z kilkoma zaawansowanymi funkcjami:

  • Wzbogacone profile kontaktu
  • Cofanie wysyłania
  • Zunifikowana skrzynka odbiorcza z obsługą wielu kont e-mail
  • Nieograniczone konfigurowalne podpisy
  • Tłumaczenie
  • Wielojęzyczne sprawdzanie pisowni
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Szybki dostęp do emoji
  • Otwartoźródłowa aplikacja zbudowana na platformie ElectronJS i dostępna na GitHubie

A to jeszcze nie wszystko…

Twórcy zamierzają przeportować niektóre funkcje z wersji Pro do Basic, m.in. drzemkę, przypomnienia, wyślij później i korespondencje seryjną.

Zamach na prywatność

Poprzednia wersja (Nylas N1) budziła obawę użytkowników o ich prywatność, ponieważ wszystkie nasze dane były przesyłane na serwer firmy i tam przetwarzane. Teraz Nylas Basic, po przebudowie silnika synchronizacji łączy się bezpośrednio z dostawcą poczty (Gmail, Office365, Fastmail, etc.). Tylko niektóre funkcje, takie jak śledzenie otwarcia/łącza, drzemka czy przypomnienia wciąż wymagają operacji w chmurze.

Wersja dla Linuksa i Windowsa prawie gotowa

Nylas Mail dostępny będzie na wszystkie wiodące systemy, jednak tymczasowo pobrać możemy tylko wersję dla Mac OS. Wersja dla Linuksa i Windowsa jest prawie gotowa (pozostało parę błędów do poprawy) i powinna być dostępna w przeciągu kilku tygodni. Gdy tylko się pojawi oczywiście dam znać.

 

 

6 Comments

Dodaj swoje →

Właśnie ściągnąłem ze 2 tygodnie temu:) rzeczywiście poziom wykonania jest klasę wyżej niż popularne skrzynki, gdyby mniej pamięci RAM pożyczał z zasobów to byłoby idealnie:)
Polecam do testowania!

Właśnie ściągnąłem ze 2 tygodnie temu:) rzeczywiście poziom wykonania jest klasę wyżej niż popularne skrzynki, gdyby mniej pamięci RAM pożyczał z zasobów to byłoby idealnie:)
Polecam do testowania!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.