Nexus 5 w pełni pracuje z Ubuntu Touch. Fairphone 2 i OnePlus One bardzo blisko

Ostatni dzień 2016 roku przyniósł dobrą wiadomość dla sympatyków mobilnego systemu spod skrzydeł Canonical. Marius Gripsgård, jeden z deweloperów projektu UBports zajmującego się portowaniem Ubuntu Touch na przeróżne urządzenia poinformował w swoim profilu w serwisie Google Plus o znaczących postępach dla kilku z nich.

 

Znaczący postęp poczyniono dla drugiej odsłony smartfonu Fairphone wydawanego na zasadach „fair trade”.  Od tej pory obsługuje on jakże ważną funkcję połączeń głosowych. Jednak aby zaklasyfikować go na stronie projektu do „urządzeń aktywnych”, należy jeszcze poprawić błędy i stabilność, a także dodać wsparcie dla GPS-a, podobnie jak w przypadku słuchawki OnePlus One (która mimo wszystko została sklasyfikowana jako aktywna).

W poście Marius pochwalił się także pełną obsługą Ubuntu Touch na Nexusie 5, którego jak wspomniał używa do codziennej pracy. Ponoć nawet po podłączeniu telefonu do gniazda HDMI uzyskamy pełnoprawny system, to do czego tak wytrwale dąży Canonical – pełna konwergencja.

0 Comments

Add Yours →

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.