Netflix w końcu wspiera Firefoksa w Linuksie

Chciałoby się wykrzyczeć: „wreszcie!!!”. Użytkownicy Firefoksa w Linuksie mogą w końcu bezproblemowo, bez jakichkolwiek rozszerzeń podających się za przeglądarkę Chrome oglądać materiały na Netfliksie.

Około cztery lata temu Netflix zdecydował się przejść z znienawidzonego przez użytkowników Linuksa Silverlighta na technologię HTML5 do odtwarzania materiałów wideo. Od tego czasu technologia HTML5 została uruchomiona na wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych i obsługujących je systemach operacyjnych.

Oczywiście nasz nieszczęsny Linux nie był oficjalnie wspierany, ale na całe szczęście sytuację ratował Chrome, który bez przeszkód radził sobie z odtwarzaniem wideo w HTML5 także na tej platformie. Teraz natomiast bez żadnych komplikacji również użytkownicy Firefoksa w Linuksie mogą oglądać przygody Daredevila czy dzieciaków w Stranger Things.

Wkrótce wysoka rozdzielczość wideo na większej liczbie platform

Zarówno Chrome, Opera jak i Firefox nie obsługują materiałów wideo w Netfliksie w rozdzielczości wyższej niż 720p. Tylko IE (sic!), Safari i Edge mogą odtwarzać wideo w Full HD, a nawet 4K w przypadku tej ostatniej.

Wkrótce ma się to zmienić, jak możemy wyczytać na blogu Netfliksa:

But this is just the beginning.  We launched 4K Ultra HD on Microsoft Edge in December of 2016, and look forward to high-resolution video being available on more platforms soon.  We are also looking ahead to HDR video.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.