Netflix w końcu wspiera Firefoksa w Linuksie

Chciałoby się wykrzyczeć: „wreszcie!!!”. Użytkownicy Firefoksa w Linuksie mogą w końcu bezproblemowo, bez jakichkolwiek rozszerzeń podających się za przeglądarkę Chrome oglądać materiały na Netfliksie.

Około cztery lata temu Netflix zdecydował się przejść z znienawidzonego przez użytkowników Linuksa Silverlighta na technologię HTML5 do odtwarzania materiałów wideo. Od tego czasu technologia HTML5 została uruchomiona na wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych i obsługujących je systemach operacyjnych.

Oczywiście nasz nieszczęsny Linux nie był oficjalnie wspierany, ale na całe szczęście sytuację ratował Chrome, który bez przeszkód radził sobie z odtwarzaniem wideo w HTML5 także na tej platformie. Teraz natomiast bez żadnych komplikacji również użytkownicy Firefoksa w Linuksie mogą oglądać przygody Daredevila czy dzieciaków w Stranger Things.

Wkrótce wysoka rozdzielczość wideo na większej liczbie platform

Zarówno Chrome, Opera jak i Firefox nie obsługują materiałów wideo w Netfliksie w rozdzielczości wyższej niż 720p. Tylko IE (sic!), Safari i Edge mogą odtwarzać wideo w Full HD, a nawet 4K w przypadku tej ostatniej.

Wkrótce ma się to zmienić, jak możemy wyczytać na blogu Netfliksa:

But this is just the beginning.  We launched 4K Ultra HD on Microsoft Edge in December of 2016, and look forward to high-resolution video being available on more platforms soon.  We are also looking ahead to HDR video.

0 Comments

Add Yours →

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.