Motyw GTK inspirowany macOS Mojave

Na świecie istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy którzy upodabniają swoją dystrybucję Linuksa do innego systemu operacyjnego oraz tacy, którzy cenią jej elastyczność wykorzystując ten atut i tworząc niepowtarzalne konfiguracje. W pierwszej grupie najczęstszą inspiracją jest system macOS – wcale nie twierdzę, że to coś złego, stylistyka desktopowego systemu Apple’a niewątpliwie cieszy oko.

Na początku bieżącego miesiąca Apple na konferencji WWDC zaprezentował macOS Mojave, który wprowadza m.in. ciemny tryb. Emejzing! Teraz na jego podstawie powstał motyw dla dystrybucji linuksowych.

Motyw inspirowany macOS Mojave nosi nazwę McOS-MJV oraz McOS-MJV-Dark-Mode (w ciemnym wariancie) i jest dziełem twórcy o nicku paulxfce (w serwisie gnome-look.org), który znany jest z takich motywów jak np. Arrongin i Telinkrin.

Sam twórca o swoim motywie pisze następująco:

These are high end and thorougly developed GTK-themes for the gnome desktop (3.20+ through 3.28) that interpretes the Mac Os themes to the gnome-environment.

In the latest version (McOS-MJV) I’ve modernized it in every little detail. There is nothing (not a single item) that is not new. Resulting in a completely rewritten GTK.CSS-file. it also contains the dark-mode (for applications that use it)

Z własnej obserwacji muszę powiedzieć, że motyw naprawdę prezentuje się rewelacyjnie, został dopracowany w każdym calu i z pewnością spodoba się każdemu fanowi Apple. Jeśli natomiast wolisz starsze wersje motywu macOS-a to masz do dyspozycji również interpretacje High Sierra oraz Yosemite, a także motyw inspirowany aplikacjami Garageband i Logic Pro.

Pobierz motywy Mc-OS

Wszystkie motywy Mc-OS do pobrania znaleźć możecie tutaj. Po pobraniu rozpakuj archiwum i skopiuj jego zawartość do ~/.themes/ w katalogu domowym. Następnie otwórz aplikację „Dostrajanie” (GNOME Tweak) i w zakładce „Wygląd” wybierz nowo dodany motyw.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.