Mark Shuttleworth: Ubuntu pozostanie ważne dla Canonical

Na trwającym od wczoraj OpenStack Summit 2017 (8-11 maja) w Bostonie, theCUBE przeprowadziło wywiad z Markiem Shuttleworthem nt. nadchodzących planów dla desktopowego Ubuntu, chmury obliczeniowej oraz Internetu Rzeczy (Internet of Things). Wywiad w mniejszym stopniu dotyka także powrotu Shuttlewortha na stanowisko CEO, rentowność OpenStack i przyszłości kontenerów (ang. container).

Po szokującym ogłoszeniu opublikowanym w zeszłym miesiącu przez założyciela Canonical nie sposób nie zapytać o przyszłość Ubuntu dla pulpitu. Mark nie ukrywa, że zawsze marzył, aby Ubuntu przeszło do głównego nurtu na komputerach osobistych, centrach danych/chmurach obliczeniowych i Internecie Rzeczy. O ile w dwóch ostatnich segmentach Ubuntu jest de facto standardem, to na komputerach osobistych poniosło niemałe fiasko. Ale niestety nie zawsze wszytko idzie po naszej myśli.

Ubuntu pozostanie ważne dla Canonical

Mimo iż Ubuntu na komputerach osobistych nie zdobyło popularności jaką wymarzył sobie Mark Shuttleworth, to nadal pozostanie ważne dla Canonical w zakresie wspierania deweloperów, którzy są siłą napędową wolnego i otwartego oprogramowania oraz innowacji w IT. Aczkolwiek Canonical jako firma skupi się na chmurze i IoT (Internet of Things).

Prawie 18-minutowy wywiad z Markiem Shuttleworthem przeprowadzony przez theCUBE obejrzeć możecie poniżej:

1 Comment

>Mark nie ukrywa, że zawsze marzył, aby Ubuntu przeszło do głównego nurtu na komputerach osobistych, centrach danych/chmurach obliczeniowych i Internecie Rzeczy. O ile w dwóch ostatnich segmentach Ubuntu jest de facto standardem, to na komputerach osobistych poniosło niemałe fiasko.

Haha no nie bardzo. RHEL

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.