Lyricfier – teksty piosenek dla desktopowego klienta Spotify

Swego czasu klient Spotify posiadał bardzo fajną opcję wyświetlania tekstu aktualnie odtwarzanego utworu, niestety od pewnego czasu ona nie działa, a wszystko za sprawą zakończenia współpracy z firmą Musixmatch.

W aplikacji natomiast (przynajmniej na Linuksie – wer. 1.0.28.89-3) wciąż widnieje przycisk „Teksty”, który po naciśnięciu wyświetla czarne tło… i nic poza tym. Co prawda firma Spotify zapowiedziała ulepszenia owej funkcji, jednak od tamtej pory minęło sporo czasu, a tekstów w aplikacji jak nie było tak nie ma.

Just a heads up that our Lyrics feature on desktop is currently unavailable as we’re making some big improvements to the feature. We’ll share more updates soon.

Aby zapełnić tę brakującą lukę przy wieczorach karaoke powstała prosta aplikacja o nazwie „Lyricfier”, która komunikuje się z klientem i najzwyczajniej w świecie wyświetla tekst.

Lyricfier – okno z tekstem

Lyricfier uruchamia się w tray’u, skąd możemy wyświetlić tekst aktualnie odtwarzanej piosenki, zmienić motyw na ciemny i ustawić widoczność aplikacji ponad wszystkimi innymi. I to tyle, jeśli chodzi o jego funkcje. Jedyne czego brakuje w porównaniu do Musixmatch, to podświetlanie aktualnego wiersza (choć nie było to dostępne dla wszystkich tekstów).

Aplikację Lyricfier pobrać można z GitHuba (dostępna dla Linuksa, Maka i Windowsa).

0 Comments

Add Yours →

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.