Linia laptopów dla fanów KDE

Największą bolączką linuksiarzy jest dobór sprzętu współgrającego z oprogramowaniem. Wprawdzie problemów jest coraz mniej, aczkolwiek nadal występują, chociażby ze sterownikami do kart graficznych. Aby zaoszczędzić sobie zmartwień najprostszym rozwiązaniem jest wybór maszyny z preinstalowanym Linuksem. Przykładowo DELL oferuje takie urządzenia (z Ubuntu) i sukcesywnie zwiększa swoją ofertę. Natomiast fani KDE mają teraz nie lada gratkę, bo właśnie wyszła dedykowana dla nich linia laptopów.

KDE i hiszpańska firma zajmująca się sprzedażą sprzętu komputerowego Slimbook podjęła współpracę, której efektem jest laptop KDE Slimbook. Jest to sprzęt dedykowany głównie fanom środowiska graficznego KDE chcących uniknąć problemów na froncie sprzęt – oprogramowanie. Jak nie trudno się domyślić, posiada on preinstalowane środowisko Plasma oraz aplikacje KDE.

Laptop wyposażony został w procesor Intel, tutaj do wyboru mamy dwa warianty: Intel i5 szóstej generacji (w podstawowej cenie 729,00 €) lub Intel i7 również szóstej generacji (w podstawowej cenie 849,00 €). Cena, którą podałem w nawiasach jest ceną z najuboższymi podzespołami, a do wyboru mamy m.in.: 4/8/16 GB pamięci RAM oraz 120/250/500 GB pojemności dysku SSD. O czym jeszcze warto napomknąć to to, że urządzenie posiada 13,3-calowy wyświetlacz full HD, podświetlenie klawiatury i wykonane jest w całości w aluminium.

Cena w porównaniu z laptopami podobnej klasy z systemem Windows nie wypada najlepiej, ale może warto dorzucić trochę „mamony” i nie wyrywać sobie włosów z głowy problemami z kompatybilnością. Jednak o tym już sami musicie zadecydować.

KDE Slimbooki można zamawiać pre-orderowo tutaj (wysyłka po 15 marca), natomiast więcej informacji na ich temat możecie zaczerpnąć ze strony Slimbook KDE.

 

0 Comments

Add Yours →

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.