KDE e.V. otrzymało 300 000 USD darowizny od Handshake Foundation

Rok 2018 jest wyjątkowo szczodry dla oprogramowania open source. Pod koniec maja anonimowy dawca zobowiązał się w ciągu najbliższych dwóch lat przekazać niebagatelną kwotę 1 mln dol. na rzecz GNOME Foundation, kolejny zastrzyk gotówki fundacja otrzymała w sierpniu od Handshake.org w wysokości 400 tys. dol. (z czego 100 tys. dol. zostało przekazane na rozwój GIMP-a).

Teraz po raz kolejny Handshake Foundation pokazało wsparcie dla wolnego oprogramowania przekazując 300 tys. dol. na potrzeby KDE e.V. Niemal idealny prezent na 22 urodziny KDE, które przypadały w zeszły weekend (14 października). Wracając jednak do darowizny, 100 tys. dol. z całkowitej kwoty przekazane zostanie specjalnie na rozwój pakietu biurowego Calligra.

Handshake z przyjemnością wspiera oddanych wolontariuszy międzynarodowej społeczności KDE i ich ciągłego zaangażowania w darmowe środowisko pulpitu z aktualnym wydaniem KDE Plasma 5 i pakietem biurowym Calligra

mówi Rob Myers z Handshake Foundation
Pakiet biurowy Calligra, który otrzyma teraz 100 tys. dol. na rozwój

Miło czytać newsy o wysokich darowiznach na rozwój projektów open source, teraz pozostaje nam tylko czekać na efekty pracy deweloperów. W szczególności kibicuję KDE, bo naprawdę zaczęło podobać mi się to środowisko od strony konfiguracyjnej jak i wizualnej.
Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.