Gigantyczny robot METHOD-2 stawia swoje pierwsze kroki

To co się ostatnimi czasy dzieje w temacie AI (sztucznej inteligencji) i robotyki jest zadziwiające. Powyższe wideo jest akurat jawnym dowodem tego drugiego.

Bohaterem dzisiejszego wideo jest gigantyczny robot o nazwie „METHOD-2”, który mierzy aż cztery metry wysokości i waży półtorej tony, a mimo swoich gabarytów wykonuje dość zgrabną „przechadzkę”, pozytywnie zaskakując przy tym 30 inżynierów oraz przedstawicieli mediów, którzy byli tego świadkami. Ponadto może on być sterowany przez ludzi zasiadających wewnątrz torsu, naśladując ich ruchy. I to naprawdę płynnie.

Za projekt robota odpowiada Vitaly Bulgarov – projektant zaangażowany m.in. w wiele filmów sci-fi, natomiast za wykonanie południowokoreańska firma Hankook Mirae Technology. Oświadcza ona, że jest to pierwszy na świecie dwunożny robot i został zbudowany, aby pomóc ludziom dotrzeć do ekstremalnych i niebezpiecznych obszarów, których nie sposób osiągnąć bez zewnętrznej ochrony.

Więcej zdjęć u źródła tekstu.

Pomysł został zainicjowany w 2014 roku otrzymując 200 mln dolarów inwestycji i ma zostać ukończony w bieżącym (2017) roku trafiając do sprzedaży. Cena jednak będzie zapierająca, bo wynosząca około 8,3 mln dolarów.

Yang Jin-Ho, przewodnicząca Hankook Mirae Technology uważa, że robot jest jeszcze bardzo młody i wykonuje swoje pierwsze kroki, podobnie jak ludzie, a w ciągu najbliższych kilku lat będzie w stanie poruszać się swobodnie.

0 Comments

Add Yours →

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.