Dystrybucja Apricity OS zakończyła swój żywot

Młoda i dobrze zapowiadająca się dystrybucja Apricity OS bazująca na Arch Linuksie mimo sporego zainteresowania kończy swój żywot. Swoją popularność zdobyła wśród użytkowników, którzy chcieli zainstalować na swoim komputerze system operacyjny Arch Linux przy użyciu prostego interfejsu graficznego, bez konieczności grzebania w konsoli i wydawania multum poleceń.

Wszystko co dobre, szybko się kończy

Takim cytatem deweloperzy Apricity OS zaczynają informację o zaprzestaniu dalszego rozwoju swojej dystrybucji. Później piszą, że to był zaszczyt rozwijać system operacyjny i być częścią wspólnoty oraz mają nadzieję, że czas korzystania z ich systemu był przyjemny i to dopiero początek dalszej przygody z Linuksem.

Like all good things, Apricity OS must come to an end. It has been our privilege to develop the operating system, and to be a part of a community as great as our own. But unfortunately, we no longer have time for its required upkeep. We hope that your time using our operating system has been enjoyable, and that you continue to explore using Linux in the future. You all, our users, have made this experience incredible for us, and we cannot thank you enough for the support.

Koniec aktualizacji dla użytkowników Apricity OS

Wszyscy użytkownicy posiadający zainstalowaną na swoich komputerach dystrybucję Apricity OS nie będą już otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń dla zainstalowanego w systemie oprogramowania, pisze portal softpedia.com. Jednak wystarczy przejść do repozytoriów Arch Linuksa, aby uchronić się od przestarzałych pakietów i w dalszym ciągu otrzymywać niezbędne aktualizacje. Aczkolwiek wybierając tę możliwość, nie mamy co liczyć na jakiekolwiek udoskonalenia dystrybucji, ani nowe obrazy ISO.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem wydaje się migracja do innej dystrybucji bazującej na Arch Linuksie, jak chociażby: Antergos, Chakra czy Manjaro Linux (to te najbardziej znane), albo po prostu samego Arch Linuksa do czego gorąco zachęcam.

3 Comments

Dodaj swoje →

To jest smutne w świecie open source, że mając dobrze rokujący na przyszłość system, nagle dostajesz informacje o zakończeniu wsparcia i rób co chcesz…

Najlepsza dystrybucja Linuxa, prawie bezbłędna. W niezawodności nawet Linux Mint chowa się i Apricity OS chyba jest dwukrotnie szybszy. Do tego przy instalacji Apricity OS można łatwo zakodować cały dysk (razem z boot) i wydzielić partycję na ukrywanie w Veracrypt. Antergos tego nie umożliwia i jest bardziej zawodny.
Ta dystrybucja nie może paść, ktoś ją musi przejąć.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.