Chrome 56 na dobre żegna się z Flashem

Właśnie uwolniono Chrome 56, które jest namacalnym dowodem na to, że Google nie próżnuje z uśmierceniem znienawidzonej przez wszystkich technologii Flash. Poprzednia wersja była jedynie preludium.

Do… niewidzenia Flash

Fundamentalną nowością w Chrome 56 jest domyślnie włączone HTML 5 zamiast leciwego Flasha. Już w poprzedniej wersji przeglądarki Google przygotowywało się do tego ruchu włączając tę technologię domyślnie jedynie wąskiej grupie użytkowników. I choć Adobe po latach zaniedbywania Linuksa znów zaczęło wydawać aktualizację Flasha, to bardzo cieszy mnie fakt, że taki gigant jak Google dokłada starań, aby w końcu uśmiercić tę dziurawą technologię. Ruch ten z pewnością zwiększy nasze bezpieczeństwo podczas surfowania po Internecie.

Kolejne udoskonalenie również związane jest z naszym bezpieczeństwem i ma nakłonić witryny do przejścia na szyfrowany protokół HTTPS. Od tej pory wszystkie witryny HTTP zbierające informacje o użytkownikach w pasku adresu oznaczane są następująco: „Twoje połączenie z tą witryną nie jest bezpieczne„.

Poza tym Chrome 56 wspiera odtwarzanie plików FLAC – co powinno ucieszyć użytkowników Maków, a także wprowadza kilka funkcji obejmujących Web Bluetooth API.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.