Automatyczna zmiana tapet w GNOME Shellu

Jeśli korzystacie z GNOME Shella i lubicie często zmieniać tapetę Waszego pulpitu, to może warto pomyśleć nad rozszerzeniem, które zautomatyzuje tę czynność? Pomoże Wam w tym bogate w opcje konfiguracyjne rozszerzenie „Desk Changer„.

Rozszerzenie „Desk Changer” dla GNOME Shella oprócz możliwości utworzenia pokazu slajdów z naszych ulubionych teł, wspiera również wiele profili, które mogą być zmieniane „w locie”, bez potrzeby przeładowywania demona.

„Desk Changer” dodaje ikonkę z szybkimi ustawieniami na pasku narzędziowym (lub integruje się z menu systemowym – zależnie od ustawień), gdzie możemy błyskawicznie zmienić utworzone profile, włączyć/wyłączyć powiadomienia, włączyć zapamiętywanie stanu profilu, włączyć automatyczne aktualizowanie ekranu blokady, podejrzeć następną tapetę i tak dalej, i tak dalej…

Oto jak wygląda opisywane menu:

W pełnych ustawianiach rozszerzenia możemy m.in. zarządzać profilami, dodawać ścieżki do katalogów z obrazami lub same obrazy, skonfigurować skróty klawiaturowe dla następnej i poprzedniej tapety, włączyć pokazywanie podglądu zamiast ikony na panelu, zintegrować rozszerzenie z menu systemowym czy ustawić częstotliwość zmiany tapety.

Instalacja rozszerzenia Desk Changer w GNOME Shellu

Najprostszym sposobem zainstalowania rozszerzenia „Desk Changer” w GNOME Shellu jest skorzystanie ze strony extensions.gnome.org – wystarczy najprościej na świecie kliknąć w suwak.

Rozszerzenie do działania wymaga GNOME Shella w wersji 3.8 lub wyżej oraz Pythona 2 albo 3 z PyGObject (dla demona).

 

0 Comments

Add Yours →

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.