3-procentowy udział Linuksa w rynku wg… Pornhuba

Ciężko jednoznacznie oszacować udział Linuksa w rynku, ponieważ statystyki każdej firmy stawiają go w nieco innym świetle. Dla przykładu statystyki jednego z najpopularniejszych witryn z treściami pornograficznymi są równie zaskakujące jak ich świąteczne reklamy.

Mowa oczywiście o serwisie Pornhub, który zaprezentował na swoim blogu przegląd 2016 roku. Z jego danych wynika, że Linux posiada 3 procentowy udział w rynku, rosnąc w porównaniu z 2015 rokiem aż o 14%. Przykładowo dane firmy analitycznej NetMarketShare w zestawieniu rocznym przedstawiają Pingwinka z 2 punktami procentowymi, natomiast statystyki Steama z grudnia 2016 r. są na poziomie zaledwie 0.80%. Także nie mamy co wpadać w hurraoptymizm, zważywszy na jeszcze jeden fakt: zawyżony, 14 procentowy udział MacOS-a w danych Pornhuba.

Podział rynku systemów mobilnych raczej nie stanowi niespodzianki. Android i iOS z niemal identycznym udziałem notującym kolejno 50 i 47 procent, Windows ze swoimi 2 procentami i zamykające tabelę pozostałe systemy stanowiące brakujący 1%.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.