Zaktualizowany motyw Adwaita dla Firefoksa wygląda świetnie

Korzystasz z GNOME Shella z domyślnym motywem i jako podstawową przeglądarkę internetową wykorzystujesz Firefoksa? To mam dla Ciebie dobrą nowinę, motyw Adwaita dla „ognistego liska” został zaktualizowany i komponuje się teraz świetnie z resztą środowiska.

Poprzedni motyw niestety przestał pracować z ostatnimi wersjami Firefoksa i użytkownicy byli zmuszeni szukać alternatyw. W końcu inny deweloper wziął sprawy kod w swoje ręce, poprawił problemy z kompatybilnością i wydał go ponownie, o czym poinformował magazyn FOSS Post.

Firefox z motywem GNOME 3 (dla wersji 45+) prezentuje się niemal tak ładnie, jak domyślna w opisywanym środowisku przeglądarka Epiphany (widoczna jako WWW). Zresztą zobaczcie sami:

Motyw GNOME 3 dla Firefoksa z rozszerzeniem HTitle ukrywającym pasek tytułowy

 

Dodatkowo dostępne jest osobne rozszerzenie o nazwie GNOME Theme Tweak, które oferuje kilka opcji dostosowania motywu do swoich preferencji. Wśród nich takie opcje jak: wypukłe przyciski na pasku narzędziowym, inny wygląd nieaktywnych okien, wyłączenie podkreślenia na kartach, pogrubione etykiety kart, zmiana szerokości kart, wyłączenie animacji kart oraz ukrywanie przycisku rozwijania paska adresu.

Dodaj komentarz