The Document Foundation odpowiedzialne za rozwój popularnego pakietu biurowego LibreOffice zapowiedziało dzisiaj koncept nowego interfejsu użytkownika o nazwie „MUFFIN” (wyglądającego równie smakowicie co zdjęcie posta).

Nazwa „MUFFIN” jest akronimem od „My User Friendly & Flexible INterface”, co w całości oddaje zamysł twórców.

Oczywiście koncept opiera się w głównej mierze na sugestiach użytkowników, którzy jednogłośnie stwierdzili, że oczekują bardziej „osobistego UI”, dostosowanego do własnych przyzwyczajeń oraz wykorzystywanych platform sprzętowych, co w gruncie rzeczy przełoży się na przyjazność użytkownika.

Obecny interfejs nadal pozostanie domyślnym (ten z paskami narzędziowymi), natomiast do dyspozycji otrzymamy także interfejs z pojedynczym paskiem narzędziowym, bocznym paskiem narzędziowym oraz jako funkcję eksperymentalną tzw. Notebook Bar, który jak mniemam będzie posiadał największe możliwości personalizacji (o czym bardziej szczegółowo poczytać można tutaj).

Tak się będą prezentować poszczególne UI:

 

MUFFIN dostępny będzie począwszy od wersji LibreOffice 5.3, która aktualnie jest w fazie beta i zostanie wydana na początku lutego nadchodzącego roku.

Jak się Wam podoba taki wachlarz możliwości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.